دورکاری و فریلنسری بوسیله برنامه نویسی

امروزه با گسترش اینترنت، در برخی از مشاغل نیازی به حضور فیزیکی کارمند نمی باشد و تنها بوسیله اینترنت پر سرعت و یک کامپیوتر مناسب می توان کارهای محوله را انجام داد. که این مسئله هم به نفع کارمند و هم به نفع کارفرما می باشد. در این میان با داشتن دانش کافی در برنامه نویسی می توان شغل مناسبی به صورت دورکاری داشت و یا بدون ملاقات با مشتری پروژه های برنامه نویسی مختلفی را دریافت و انجام داد.

با داشتن دانش کافی در برنامه نویسی و مکالمه زبان انگلیسی می توان در وب سایت های خارجی فریلنسری نیز فعالیت داشت، البته به شرط اینکه مسئله پرداخت دستمزد را حل کرده باشید! چرا که به دلیل تحریم ها مسئله پرداخت دلاری یکی از مسائل چالش برانگیز برای فریلنسر ها شده است. البته امروزه با مطرح شدن بحث ارز دیجیتال این مسئله تا حدودی حل شده می باشد.

برای فریلنسری چه چیزهایی را باید یاد بگیریم

بهترین کار برای انتخاب زبان برنامه نویسی مناسب برای امر فریلنسری و دورکاری مراجعه به سایت های کاریابی و فریلنسری می باشد. با بررسی موقعیت های شغلی مختلف در این سایت ها می توانید تا حدودی نیازهای فنی بازار را بشناسید و مطالعه و تحقیق خود را بیشتر بر نیازهای فنی بازار متمرکز کنید.

از جمله مواردی که می توانید بر یادگیری آن تمرکز کنید وردپرس می باشد. شاید بگوید وردپرس زبان برنامه نویسی نیست. درست است. وردپرس یکی از CMS های محبوب است که جامعه بسیار بالایی دارد. شما با یادگیری این سیستم مدیریت محتوا می توانید به عنوان طرح و توسعه دهنده وب فعالیت کنید و کسب و کار مناسبی داشته باشید.

البته برای این کار ابتدا باید به سراغ یادگیری css بروید تا در طراحی قالب های وردپرس مشکلی نداشته باشید و بتوانید حتی قالب های رایگان را ویرایش و یا ترجمه کنید. و در نهایت به سراغ طراحی پلاگین وردپرس بروید. برای اینکار باید دانش کافی در برنامه نویسی php داشته باشید. چرا که کل سیستم وردپرس بوسیله زبان php توسعه داده شده است و یادگیری php یک امر ضروری در توسعه پلاگین های وردپرس است.

شما با یادگیری پلاگین وردپرس قادر خواهید بود ابزارهای اختصاصی خود را به این سیستم مدیریت محتوا اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید