زبان C یک زبان قدیمی اما کاربردی

زبان C یک زبان قدیمی اما کاربردی

بیشتر اشخاصی که به طور خودجوش علاقه مند به برنامه نویسی هستند متاسفانه از ابتدای کار وارد زبان های سطح بالا و جدید می شوند. این مسئله دلایل مختلفی می تواند داشته باشد. همچون ورود به بازار کار، جذابیت زبان های جدید و یا حتی سینتکس آسانتر زبان های پیشرفته. اما تجربه ثابت کرده کسانی که از زبانهایی مانند C و یا C++ وارد دنیای برنامه نویسی شده اند درک عمیقتری نسبت به دنیای کامپیوتر و برنامه نویسی داشته اند. زبان C را مادر تمامی زبان ها می دانند. زیرا اکثر زبانها ریشه در این زبان دارند و بوسیله همین زبان ساخته شده اند.

پس به شخصه اگر بخواهم برای شخصی که تازه به برنامه نویسی علاقه مند شده است نصیحتی بکنم، به او خواهم گفت از زبان C شروع کن! و حتی کمی با زبان اسمبلی آشنا شو! زبان برنامه نویسی C از قدیمی ترین زبان های برنامه نویسی می باشد و اهمیت بسیار زیادی در علوم کامپیوتر دارد. زبان C به سخت افزار بسیار نزدیک است و با این زبان می توان از منابع سخت افزاری بیشترین بهره را برد و حتی متغیرها را مستقیما بر روی رم کامپیوتر تغییر داد.

کامپایل کردن کد های زبان C

نکته قابل توجه در اجرای برنامه های نوشته شده در زبان C این می باشد که برای هر سیستم عامل، کدها را باید روی همان سیستم عامل کامپایل کرد. به عنوان مثال اگر برنامه ای برای ویندوز نوشته اید، آن برنامه بر روی لینوکس قابل اجرا نمی باشد و برای لینوکس نیز باید با کامپایلر مخصول به خود کدها را کامپایل کرد. البته برای این کار هم ممکن است نیاز به اصلاح برخی از کدها برای سیستم عامل مربوطه نیز داشته باشید.

اگر علاقه مند به آموزش این زبان هستید می توانید از طریق این لینک به آموزش مبانی این زبان بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید