برای توسعه افزونه های وردپرس از کجا شروع کنیم

برای توسعه افزونه های وردپرس از کجا شروع کنیم

وردپرس از جمله محبوب ترین و کاربردی ترین سیستم های مدیریت محتوا می باشد. محبوبیت وردپرس دلایل بسیار زیادی دارد که از عمده دلایل آن می توان به کاربر پسند بودن قسمت مدیریت و توسعه آسان آن اشاره کرد. اگر قسمت مدیریت وردپرس را با سیستم های معروفی مانند جوملا مقایسه کنید خواهید دید که کار با وردپرس بسیار آسانتر است.

وردپرس برای توسعه آسانتر این سیستم، قسمتی به نام پلاگین (افزونه) دارد که می توانید بوسیله آن ابزار های مورد نیاز را به وبسایت خود بیفزایید. خود مخزن وردپرس نیز پلاگین های رایگان زیادی در اختیار کاربران قرار می دهد اما اگر قصد ایجاد پلاگین خاصی برای خود هستید باید اطلاعات کافی از زبان PHP داشته باشید. البته برای این کار علاوه بر خود PHP باید آشنایی کاملی با API خود وردپرس هم داشته باشید.

مزایای استفاده از افزونه های وردپرس

اگر تا کنون پروژه تحت وب خاصی انجام داده باشید حتما می دانید که از وقت گیر ترین قسمت های هر پروژه قسمت های دسته بندی، قسمت CRUD (create read update delete) و … هر پروژه می باشد. شما در توسعه وردپرس قسمت های اصلی پروژه را در دسترس دارید و فقط در قسمت کلیدی پروژه تمرکز خواهید کرد. با توسعه یک پلاگین می توانید آن را بارها و بارها در پروژه های مختلف نصب و استفاده کنید. بدون اینکه نیاز به نوشتن یک خط کد اضافه داشته باشید.

مطالب مورد نیاز جهت توسعه پلاگین وردپرس

وردپرس به زبان PHP توسعه یافته است و پایگاه داده مورد استفاده در وردپرس نیز mysql می باشد. پس اگر قصد توسعه پلاگین برای وردپرس را دارید ابتدا باید با این دو مورد آشنایی کافی داشته باشید. سپس باید به توابع و API مربوط به وردپرس تسلط کافی پیدا کنید و در نهایت جهت استایل دهی پلاگین مورد نظر به css هم نیاز خواهید داشت. و در نهایت با مطالعه مقالات و تماشای فیلم های آموزشی مرتبط با توسعه پلاگین وردپرس کار خود را شروع کنید البته هر چه قدر دانش زبان انگلیسی شما بیشتر باشد بیشتر می توانید از منابع آموزشی انگلیسی نیز بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید