استفاده از پلاگین های CRUD در Codeigniter و Laravel

در توسعه پروژه های بزرگ هیچ چیز به اندازه بخش های CRUD دردسرساز نیست. این را هر برنامه نویسی تجربه کرده است که در پروژه ها، بخش های جدید برای شخص جذابیت دارد چرا که برنامه نویس هم چیزهای جدید یاد می گیرد و هم اینکه سختی کار جذابیت کار را دوچندان می کند. ولی وای به روزی که همه کارهای سخت را انجام داده اید و باید بخش های CRUD را تکمیل کنید. منظورم از CRUD همان Create، Read، Update و Delete است. باید این چهار بخش را برای تمامی بخش ها از دسته بندی گرفته تا مدیریت پست ها انجام دهید. این درد مشترک تمامی توسعه دهندگان وب است.

در تجربه جدیدی که داشتم در یک پروژه که اسکریپتش را خارجی ها نوشته بودند و همکاران قهرمان هم آن را نال و ترجمه کرده بودند، قرار شد بخشی از پروژه را بنده توسعه دهم تا بدون خرید آن بخش از آن شرکت خارجی کارها پیش برود. در این پروژه با اسکریپت xcrud آشنا شدم. این اسکریپت به قیمت 13 دلار در سایت خود پلاگین به فروش میرسه و بسیار کاربردی و جالب است. کافی است شما نام پایگاه داده خود را به پلاگین بدهید. به راحتی 4 عمل گفته شده را برای شما انجام می دهد و علاوه بر آن صفحه بندی و بخش جستجو نیز دارد.

پلاگین grocerycrud برای Codeigniter

نمونه های رایگان پلاگین CRUD هم وجود دارند که با یک جستجوی ساده می توانید پیدا کنید. یکی از نمونه های رایگان grocerycrud است که البته برای فریم ورک Codeigniter منتشر شده. برای دانلود و استفاده به آدرس www.grocerycrud.com مراجعه کنید. خروجی که این پلاگین برای شما ایجاد می کند به شکل زیر است.

پلاگین grocerycrud برای Codeigniter
پلاگین grocerycrud برای Codeigniter

علاوه بر ابزارهای ویرایش، حذف و … خروجی اکسل، پرینت، قابلیت جستجو و صفحه بندی نیز به صفحه مورد نظر افزوده می شود.

برای لاراول هم نمونه های زیادی هست که برخی پولی و برخی رایگانه. بنده به شخصه در پروژه های لاراول از پکیج های CRUD استفاده نکردم، اما استفاده از آن را به شخصه به خودم و شما پیشنهاد می کنم. 🙂 چند نمونه که برای لاراول پیدا کردم crudbooster.com و getcraftable.com است که در صورت تست و استفاده حتما درباره آنها هم خواهم نوشت.

1 نظر / نظر خود را در زیر وارد کنید

  1. سایتی جامع و کامل از مهندسی متخصص و متعهد … مهندس عزیز مطالب فوق‌العاده ای می نویسی. امیدوارم همچنان پایدار با چاشنی پشتکار، بدرخشی و بتابی ….

دیدگاهتان را بنویسید