احتمال استفاده از دوج کوین برای پرداخت های توییتر

چند وقتی بود که شایعه شده بود ایلان ماسک حامی سر سخت دوج کوین به فکر رسانه اجتماعی مانند فیس بوک و یا توییتر است و قصد دارد از دوج کوین به عنوان درگاه پرداخت و ارز رایج در آن رسانه استفاده کند. مدتی این شایعه در توییتر دست به دست می شد. ولی همان طور که پیدا بود این فقط در حد یک شایعه بود و کسی آن را تایید یا تکذیب نکرده بود.

تا اینکه خبر خرید 9.2 درصد از سهام توییتر بوسیله ایلان ماسک مطرح شد. خبری که همه هولدر های دوج کوین را خوشحال کرد و به خاطر همین خبر، قیمت دوج کوین به مقدار قابل توجی افزایش پیدا کرد. این خبر تقریبا شایعه قبلی را تایید می کرد. و همه سرمایه گذاران ارز دیجیتال به این باور رسیدند که ایلان ماسک احتمالا دوج کوین را به عنوان ارز رایج در توییتر استفاده خواهد کرد.

این مسئله وقتی به واقعیت نزدیکتر شد که یکی از کاربران توییتر از ایلان ماسک پرسید که هزینه اشتراک توییتر بلو (twitter blue) را کاهش دهد و ایلان ماسک در پاسخ به این کاربر گفت که هزینه اشتراک 3 دلاری باید بنا به توان مالی اشخاص و ارز ملی هر کشور مشخص شود و شاید این پرداخت با دوج باشد؟

استفاده از دوج کوین در توییتر

نکته قابل توجه در این توییت ایلان ماسک این است که جمله به صورت سوالی مطرح شده است و نشان میدهد که شاید این فکر در حد یک ایده باشد و نهایی نشده است. در صورتی که این مسئله به طور رسمی تایید شده و پرداخت توسط این ارز دیجیتال فعال شود می تواند تاثیر خوبی در افزایش قیمت این ارز داشته باشد.

ایلان ماسک تقریبا دو سال پیش حمایت خود را از این ارز دیجیتال با توییت های مختلف اعلام کرد. در ابتدای کار فقط با یک توییت قیمت دوج به مقدار قابل توجهی افزایش پیدا می کرد. ولی اکنون توییت های ایلان ماسک تاثیر زیادی بر افزایش قیمت این ارز ندارد و تنها چیزی که می تواند به طور واقعی افزایش قیمت و ثبت رکوردهای جدید را برای دوج رقم بزند اتفاقاتی همچون قبول دوج در رسانه محبوبی همچون توییتر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید