بازارکار توسعه دهندگان Front End و Back End وب سایت

بازارکار توسعه دهندگان Front End و Back End وب سایت

همان طور که میدانید بخش Back End طراحی وب سایت شامل تمامی کارهایی می شود که برای مراجعه کنندگان سایت قابل مشاهده نیست، یعنی تمامی برنامه هایی که شما با زبان های سمت سرور مانند PHP و ASP.net می نویسید. همیشه برنامه نویسی تحت وب مهیج بوده است و به همین دلیل بیشتر کسانی که به حوزه طراحی وب وارد شده اند بعد از اندکی آشنایی با html و css وارد برنامه نویسی شده و در بخش Back End به ادامه فعالیت می پردازند و در نهایت فقط در Back End به مهارت می رسند.

بخش Front End به چند دلیل کمتر مورد توجه طراحان وب قرار می گیرد، در بخش فرانت شما علاوه بر مهارت کد نویسی باید مقداری ذوق هنری نیز داشته باشید، باید در انتخاب ترکیب رنگ ماهر باشید و با برنامه هایی مانند Photoshop نیز کار کرده باشید. در بخش Back End شما مثلا تمرکز خود را فقط روی یک زبان مانند PHP قرار می دهید و یا پروژه های خود را بر مبنای یکی از فریم ها مانند Laravel و یا Codeigniter قرار می دهید اما در بخش فرانت شما باید حوزه وسیعتری را پوشش دهید. از CSS گرفته تا JavaScript. اما مهمترین دلیل فاصله گرفتن افراد از Front End و تمرکز روی Back End جذابیت این بخش است که هیجان خودش را دارد.

به شخصه جذب نیرو را در چند شرکت دیده ام، مثلا برای بخش Back End پنج نفر نیرو نیاز است و برای بخش Front End یک نفر! ظرفیت آن 5 نفر در سریعترین زمان به سادگی پر می شود اما برای آن یک نفر زمان سپری می شود و به سختی انتخاب می شود. در بازار وب نیروی Front End همیشه کمیاب بوده است و طراحان بخش فرانت به راحتی جذب شرکت های مختلف می شوند.

شما با داشتن مهارت مناسب در بخش فرانت به راحتی می توانید با طراحی قالب های مختلف برای وردپرس در آمد مناسبی داشته باشید. اما گذشته از تمامی این توضیحات، بخش Back End حال و هوای خودش را دارد. 🙂

دیدگاهتان را بنویسید