آموزش نصب codeigniter 4

نصب کدایگنایترهای ورژن 2 و 3 خیلی ساده بود. عملا فقط ورژن مورد نظر را دانلود می کردید و تمام. در ورژن چهار همین کار را هم میتوان انجام داد. یعنی codeigniter 4 را از وب سایت رسمی فریم ورک دانلود کنید و کار خود را شروع کنید.

روش دوم استفاده از composer می باشد. این روش نصب مختص ورژن 4 می باشد و مزایای خود را دارد. با composer علاوه بر نصب می توانید به راحتی سورس های خود را آپدیت کنید و نیازی به دانلود دستی فایل ها نیست. این نکته در توسعه نرم افزار بسیار اهمیت دارد و به راحتی و در حداقل زمان می توانید سورس های خود را آپدیت کنید.

برای نصب از طریق composer طبیعتا باید ابتدا خود composer را روی سیستم عامل نصب کرده باشید. برای نصب از دستور ذیل استفاده کنید.

composer create-project codeigniter4/appstarter project-root

در دستور بالا project-root نام پوشه ای است که فایل های codeigniter 4 در آن دانلود خواهد شد. که البته اگر این بخش را حذف کنید نام پوشه به طور اتوماتیک appstarter گذاشته خواهد شد. که بعدا در صورت نیاز می توانید نام پوشه را تغییر دهید.

برای آپدیت پروژه نیز از دستور زیر می توانید استفاده کنید.

composer update

امیدوارم توضیحات به اندازه کافی روشن بوده باشند. پیشنهاد میکنم بخش مربوط به نصب کدایگنایتر را مطالعه نمایید. هر سوالی داشتید می توانید از طریق بخش نظرات مطرح کنید.

دیدگاهتان را بنویسید